7’nci Satranç Turnuvası başlıyor

KALEM Farkıyla...

7’nci Satranç Turnuvası başlıyor

7’nci Satranç Turnuvası başlıyor

Çan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilecek olan Çan Belediyesi Gelenek Satranç Turnuvası heyecanı başlıyor.

Çan Belediyesi 7’nci Satranç Turnuvası heyecanı, bu yıl 29-30-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde yine Menderes Parkı’nda yaşanacak. Satranç turnuvalarına katılmak isteyen oyuncular için başvurular 22 Ocak tarihi itibariyle başladı ve 26 Ocak tarihinde sona erecek. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine bu yılda Okul Öncesi, ilkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkinler kategorilerinde planlanan Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası 4 gün sürecek. Turnuva sonucunda her kategoride ilk üçe giren oyuncuların birincileri 1.000-TL’lik hediye çeki, ikincileri 500-TL’lik hediye çeki, üçüncüleri ise 250-TL’lik hediye çeki ile ödüllendirilirken, ayrıca dereceye giren oyuncular madalya ve kupa almaya da hak kazanacaklar. Çan Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvasına başvurular, hem Çan Belediyesi web sitesi www.can.bel.tr adresi üzerinden yapılabilecek. Satrancın, bir zihin sporu olmakla beraber, asil bir oyun olduğunu vurgulayan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu:“ Satranç, bir zihin sporu olmakla beraber, asil bir oyundur. Doğru karar verebilmek adına, stratejik düşünmeyi gerektiren ayrıcalıklı bir spor dalıdır. Bu sebeple satranca olan ilgi büyük. Bu anlamda özellikle küçük yaşlarına rağmen, bu spora gönül veren çocuklarımızı ayrıca kutluyorum. Ayrıca onlara destek olan anne ve babalarına da teşekkür ediyorum. Çan Belediyesi olarak biz, her sosyal projemizi geleneksel hale getirdik, bu çok önemli ve anlamlı. Çan Belediyesi var olduğu sürece, bu tür etkinlikler devam edecektir, üstelik biz olsak da olmasak da, çünkü iyiden geriye dönmek zordur, eğer siz çıtayı yükseltirseniz bir daha kimse onu aşağıya indiremez. Bu da Çan için, çocuklar için, gelecek için büyük bir kazanım. Onun için biz bu gibi faaliyetlerimize ayrıca önem veriyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST