ÇOMÜ’den adrese teslim ihale şartnamesine Gelecek Partisinden tepki

KALEM Farkıyla...

ÇOMÜ’den adrese teslim ihale şartnamesine Gelecek Partisinden tepki

ÇOMÜ’den adrese teslim ihale şartnamesine Gelecek Partisinden tepki

Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer, ÇOMÜ’den adrese teslim ihale şartnamesine tepki gösterdi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinin otoparkı ile ilgili ihale ilanını çıktı. 23 ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan ihale şartnamesine Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer tepki göstererek ihalenin derhal iptal edilmesi çağrısında bulundu. İl Başkanı Özsüer yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi;
“Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Çanakkale’nin yüz akı eğitim kurumu olması gerekirken, liyakatsız kadro dağıtımları, adrese teslim kadrolar ve şimdi de adrese teslim ihale ilanı ile gündeme gelmeye maalesef devam ediyor. Yakın zamanda çıkılan ihale ilanının şartnamesini inceleyince maalesef akıllara durgunluk veren istekler ile karşılaştık.
“İhaleye katılacak firmalardan talep edilen istekler arasında;
1- İhaleye katılacak olan firmanın 2021 yılı cirosunun en az 30.000.000,00 TL olması
2- Son 15 yıl içerisinde en az 5 yıl bir kamu eğitim kurumunda otopark işletmeciliği yapmış olmak.
3- Belgelendirme konusu otopark işletmeciliği olan TURKAK veya TSE Onaylı İSO 9001:2005,İSO 10002:2004,İSO 27001:2013 ve OSHAS 18001:2007 Belgeleri sahibi olmak.”
“Şimdi soruyorum ÇOMÜ Yönetimine;
1-Otopark işi ile iştigal olup bırakın Çanakkale’yi Türkiye genelinde 2021 yılı cirosu en az 30.000.000,00 Türk lirası olan kaç işletme vardır?
2-Son 15 yıl içinde 5 yıl ve özellikle de kamu eğitim kurumu otoparkı işletmeciliği yapan firmanın ismini yazsaydınız ihaleye de gerek kalmayacaktı hiç, onu yazmaktan mı erindiniz?
3-Otopark işi yapıp ta bu bahsettiğiniz belgeleri alan o çok kurumsal firmanın ismini sadece ben değil tüm kamuoyu merak ediyor. Milletin aklı ile alay etmeyi bırakın.
Lütfen derhal bu ihaleyi iptal edip başta Çanakkale esnafının da yeterliliklerine haiz olduğu bir şartname ile ihale yapın da en yüksek teklifi kim veriyorsa o alsın ihaleyi. Bizde size göreve atanırken devletin dini adalet yöneticilerin dini liyakattır sözünüze itimat edelim.
Bu maalesef devlet yönetiminde çürümüşlüğün ve yönetememenin bir ürünüdür. ÇOMÜ Yönetimine çağrım bu ihaleyi ivedilikle iptal etmeleridir.”
Emel Uğur Kırıcı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST