“Açığa kavuşturulması gereken tuhaf bir durum”

KALEM Farkıyla...

“Açığa kavuşturulması gereken tuhaf bir durum”

“Açığa kavuşturulması gereken tuhaf bir durum”

Gökçeada’da düzenlenen Meryem Ana Panayırının Cimer’e yapılan şikayetler sebebiyle iptal edilmesine turizmci Ayhan Kıraç tepki gösterdi. Kıraç, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda “Açığa kavuşturulması gereken tuhaf bir durum” dedi.
Turizmci Ayhan Kıraç, sosyal medyadan yaptığı konuyla ilgili açıklamada şöyle dedi: “Gökçeada’nın önemli geleneksel faaliyetlerinden olan ve adada yaşayan Ortodoks Hristiyan vatandaşlarımızın en önemli dinsel vecibelerinden olan 15 Ağustos Meryem Ana Panayırı’nın bir takım şikayetler üzerine bu yıl yapılmayacağı kamuoyuna duyuruldu… Adamızın çok kültürlü, zengin toplumsal yapısı üzerinde yanlış algılar oluşmasına, ulusal ve uluslararası alanda yanlış anlaşılmalara mahal vermesine yol açacak bu durumun bir an önce netliğe kavuşturulması gerekmektedir… Kamuoyuna açıklama yapan dernek yönetimi daha önceki yıllarda panayır organizasyonunda yer almadığı halde bu yıl niçin bu organizasyonu iptal ettiğini ifade etmiştir?”
“Söz konusu şikayetler nedir, kimler tarafından yapılmıştır? Panayır mı iptal edilmiştir, yoksa sadece dernek yönetimi organizasyondan mı çekilmiştir? Panayırın yapıldığı Tepeköy muhtarlığı, Kaymakamlığın izni olmasına rağmen niçin bu organizasyonu devam ettirmemektedir?”
Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST