“Açık Kapı” ile Vatandaşlara Daha Hızlı Hizmet

KALEM Farkıyla...

“Açık Kapı” ile Vatandaşlara Daha Hızlı Hizmet

Vali Orhan Tavlı, vatandaşların talep, öneri, şikayet ve sorunlarını görevli personel aracılığıyla daha hızlı çözüme kavuşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Çanakkale Valiliği’nde vatandaşların taleplerini en kısa sürede karşılayan “Açık Kapı” yı ziyaret etti.

Vatandaşların talep, öneri, şikayet ve sorunlarını görevli personel aracılığıyla iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı “Açık Kapı” da görevli personelle görüşen Vali Orhan Tavlı, vatandaşlara sunulan hizmetle ilgili bilgi aldı. 25 Aralık 2017 tarihinden itibaren Çanakkale Valiliğinde 5 personel ve bir koordinatörle uygulanmaya başlanan “Açık Kapı” hizmetinde talep, öneri ve şikayetler 7 gün içerisinde sonuçlandırılarak ilgiliye bilgi veriliyor.

Başvurusunu yapan vatandaşlar, sürecin her aşamasını kendilerine verilen başvuru numarasıyla internet üzerinden veya mobil telefonlarından da takip edebiliyorlar. Ayrıca vatandaşlar, “Açık Kapı” ya Valilik girişinde bulunan açık kapı birimlerine bizzat giderek, www.acıkkapi.gov.tr adresinden veya mobil cihazlara yüklenebilen açık kapı uygulamasını kullanarak başvurularını yapabiliyorlar.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST