“Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz”

KALEM Farkıyla...

“Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz”

“Açıklama ve yaptırım beklemekteyiz”

İYİ Parti İl Başkanlığı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, “İYİ Parti’nin varlığı CHP sayesindedir” açıklamasının ardından iki genel merkezi de bilgilendirdiklerini, CHP İl Başkanlığından açıklama beklediklerini belirtti.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Ocak ayı Belediye Meclisinde İYİ Partili Meclis Üyesi Burak Kunt’a, “İYİ Parti’nin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” söyleminin ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Çanakkale Belediyesi ocak ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’nın, İYİ Parti belediye meclis üyesi Sayın Burak Kunt’a ve nezdinde İYİ Parti’ye yönelik olarak söylediği ”İYİ Partinin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir” sözlerine binaen, konuşma yapan seçimlere birlikte girdiğimiz ve bundan dolayı tarihinin en yüksek oyu ile seçilen bir belediye başkanı. Maalesef demokrasi bazı bedenlere yük gelebilir. Belki de kendi çıkarları için Millet İttifakı iki partimizin ve kıymetli Genel Başkanlarının ülke yararına atmış olduğu adımları anlamamış olabilir. Bu söylem Cumhuriyet Halk Partisi ve ona gönül veren teşkilatlarında anlamlandıramadığı bir söylem olmuştur. Biz Çanakkale İYİ Parti olarak konunun önemine binaen, her iki Genel Merkezimizi bilgilendirdik. Şimdi Çanakkale CHP İl Başkanlığından Belediye Başkanı adına bir açıklama ve yaptırım beklemekteyiz. Daha sonra detaylı bir açıklama yapacağız. Kamuoyuna saygılarımızla”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST