Adalet Nöbetçisi avukatlar ‘Dur demeye geldik’

KALEM Farkıyla...

Adalet Nöbetçisi avukatlar  ‘Dur demeye geldik’

Adalet Nöbetçisi avukatlar ‘Dur demeye geldik’

İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde Adalet Nöbeti tutan avukatlar bu sefer Çanakkale’de devam eden madencilik faaliyetlerine karşı “Su ve Vicdan” nöbeti tutmaya geldi. Vicdan nöbetçileri avukatlar; “Katliama dur demeye geldik” açıklaması yaptı.

Türkiye’deki adalet sisteminin gidişatına karşı 85 hafta boyunca Çağlayan Adliyesi’nde Adalet Nöbeti tutan avukatlar, bu sefer Kaz Dağları için nöbet tutacak. “Su ve Vicdan” nöbeti tutmak için Çanakkale’ye gelen avukatlar “katliama dur demeye geldik” dedi. Ortak açıklamayı İstanbul Barosu avukatlarından Selin Nakıpoğlu okudu. Saat 14.00’da yapılan açıklamada “Bugün buraya Kaz Dağlarında yaşanan adaletsizliğe tepki göstermek için geldik, geleceğimizi, suyumuzu, ülkemizin akciğerleri olan Kaz Dağlarının sesi olmak adına buradayız. Kaz Dağları’nda iki altın madeni faaliyettedir. Faaliyetteki bu işletmeler dışında altın ve gümüş rezervlerine yönelik onlarca şirkete maden arama ruhsatı verildiği bilinmektedir. Bu durum Kazdağı ve yöresindeki ekosistemi, endemik ve nadir bitki türleri ve doğal habitatlarını tehdit etmektedir” dendi. Avukatlar topraklarımızı zehirleyen zihniyetin para uğruna dünyayı mahvettiğine de dikkat çekerek“İklim değişiyor. Kutuplardaki buzullar eriyor. Deniz seviyesi yükseliyor. Sık sık sel felaketleri yaşıyoruz. Herkesi buradaki adaletsizliğe karşı çıkmaya çağırıyoruz. Artık burası da bizim adalet nöbeti tutacağımız bir alan. Buradayız. Burada olmaya devam edeceğiz” dediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST