“Ağrı Dağı ne kadar gerçekse tapeler de o kadar gerçektir”

KALEM Farkıyla...

“Ağrı Dağı ne kadar gerçekse tapeler de o kadar gerçektir”

“Ağrı Dağı ne kadar gerçekse tapeler de o kadar gerçektir”

Gazeteci Uğur Dündar’ın TELE1 ekranlarında hazırlayıp sunduğu Demokrasi Arenası isimli program 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Bozcaada’dan canlı olarak gerçekleşti. Konuklar arasında bulunan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın, “Tapelerin hepsi doğru’ açıklamasının ardından konuştu. Özel programda, “Erdoğan’ın kendi kitlesine ezberlettiği yalan ne? ‘Tapeleri FETÖ’cüler uydurdu’ Erdoğan Bayraktar’ın itiraf ettiği gibi dünya siyaset tarihinin, parti boyu, aile boyu ve en tepeye kadar ulaşan en büyük yolsuzluğu da Ağrı Dağı ne kadar gerçek ise bu da o kadar gerçektir” dedi.

Gazeteci Uğur Dündar Tele1 ekranlarında yayınlanan ‘Demokrasi Arenası’ isimli programını Bozcaada’da çekti. Canlı olarak yayınlanan programa adalılar büyük ilgi gösterdi.  Gazeteci Uğur Dündar program açılışını, “30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü Ege’mizin incisi, Türkiye’mizin iki adasından biri olan güzel Bozcaada’da coşkuyla kutluyoruz”  diyerek yaptı.  Programa CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç konuk oldu.  Programı izlemeye ise; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP’li belediye başkanları, il ve merkez ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı.

TAPELER İLE İLGİLİ KONUŞTU

Demokrasi Arenasında CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık olaylarında hakkındaki tüm tapelerin doğru olduğunu söylemesi üzerine konuştu. Özel şunları söyledi, “Bayraktar herkesin bildiği bir konuya aleniyet kazandırdı. Hafızam beni yanıltmıyorsa Davutoğlu geldiğinde o sırada soruşturma komisyonu var. Dedi ki, ‘Hırsızlık yapan kardeşim olsa kolunu koparırım’ dedi. Davutoğlu’nun kafasının koparılmasının siyaseten temel argümanlarından biri budur. İkincisi ‘Siyasi etik yasası çıkaracağım’ dedi. ‘İlçe başkanı il başkanı bulamazsın’ dediler. O Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde soruşturma komisyonu kuruldu. O komisyon görev yaptı. Komisyonun raporuna göre bu dört bakandan Bayraktar’ın değil diğer üçünün yüce divana gitmesini komisyon öneriyordu, ama sonra tam oylamaya geçilecek Meclis’te herkes kulis dediğiniz şey hakikaten vardır. Hepimiz biliyorduk ki birazdan oylama olacak. Biz dördü de gitsin diyoruz, ama onlar üçünü yollayacaklar Bayraktar hariç. Çünkü genel bilgi bulgu bu yönde diyorlar. Neden bu birisini sakınıyorlar dediğimizde de Erdoğan Bayraktar’ın görevden alındığı gece çıkıp da, ‘Ne yaptıysam Tayyip Bey’in bilgisi ile talimatı ile emri ile yaptım. Benden hesap sorarsanız dönerim gerçek sahibine soruları ben iletirim’ dedi. Yani Bayraktar’ı yüce divandan sakınan irade de giderse, ipin ucunun nereye gideceğini Bayraktar o günlerde söylemişti. Bugün de çıkmış diyor ki, ‘Tapelerde yalan’ yok Hadi bakalım. Erdoğan’ın kendi kitlesine ezberlettiği yalan ne? ‘Tapeleri FETÖ’cüler uydurdu’ Orada duyduklarımızın hiçbiri gerçek dışı değildir. Orada duyduklarımız doğrudur. Delillerin yasa dışı toplanmış olması, usul hataları ile toplanmış olması başka bir şey, ama Erdoğan Bayraktar’ın itiraf ettiği gibi dünya siyaset tarihinin, parti boyu, aile boyu ve en tepeye kadar ulaşan en büyük yolsuzluğu da Ağrı Dağı ne kadar gerçek ise bu da o kadar gerçektir”

CANLI YAYINDA ANKET

Gazeteci Uğur Dündar programın ilerleyen dakikalarında canlı yayında anket yaptı. Dündar, “Bir anket yapmak istiyorum. Son zamanlarda peş peşe anketler yayınlanıyor. Halkın eğilimini ölçen, değerlendiren kamuoyu yoklamaları. Burada iktidarın oylarında belli bir erozyon, aşağıya doğru iniş söz konusu” dedi. Dündar ardından acaba bunlar doğruyu yansıtıyor mu? Hepinizin çevresinde geçmişte Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş olan yurttaşlarımız vardır. Acaba onlarda siz de bir çözünme görüyor musunuz? ‘AK Parti’ye oy vermem’, daha doğrusu ‘Cumhur İttifakı’na oy vermem’ diyen yurttaşlarımız varsa ve bunlara tanık olduysanız o değerli konuklarımız lütfen ellerini kaldırabilir mi?” diye sorarak konuklardan ellerini kaldırmalarını istedi. Sonrasında Dündar yaptığı açıklamada, “Evet demek ki böyle bir azalma, iktidar oylarında bir erozyon değerli konuklarımız tarafından da saptanmış durumda” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST