Aile içi şiddet ile mücadele eğitimi Küçükkuyu’da

KALEM Farkıyla...

Aile içi şiddet ile mücadele eğitimi Küçükkuyu’da

Aile içi şiddet ile mücadele eğitimi Küçükkuyu’da

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı kapsamında Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği eğitimlerine devam ediyor.

Her ay ilçeleri ziyaret ederek vatandaşlara Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması kapsamında bilgilendirme faaliyetinde bulunan Jandarma ekipleri bu ay Çan ilçesinde bulunan Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunda ve Ayvacık ilçesi Küçükkuyu Belediyesinde görev yapan kadın personel ile bir araya geldi. Aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının anında bildirilmesi amacıyla tasarlanan KADES’in, şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla ihbarda bulunmalarını sağlayan bir uygulamanın anlatıldığı eğitimde uygulamanın nasıl kullanılacağı anlatıldı. Ayrıca vatandaşlara 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve ilgili mevzuat ile şiddet mağdurlarının işlemlerinin yürütülmesi esasları, acil durumlarda aranacak numaralar hakkında bilgilendirmelerde bulunulup, afiş ve broşür dağıtımı yapıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST