AK Kadınlar’dan ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyası (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

AK Kadınlar’dan ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyası (Video Haber)

AK Kadınlar’dan ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyası (Video Haber)

Çanakkale’de de dün AK Partili kadınlar Halk Bahçesi’nde bir araya gelerek mama ve su dolu kapları sokak hayvanları için uygun olan yerlere bıraktı.

AK Parti Çanakkale Kadın Kolları sokak hayvanları için ülke genelinde mama dağıtımı kampanyası düzenledi. Dün de Çanakkaleli AK Partili kadınlar Halk Bahçesi’nde toplanarak kedi mamalarını ağaç diplerine koydu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, “Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim Yaradan’dan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız. Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!”diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına bizde AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Çanakkale’deki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından partili kadınlar mama ve su dolu kapları Halk Bahçesi’nin çeşitli yerlerine koydu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST