AK kadınlardan ”sessiz” eylem!

KALEM Farkıyla...

AK kadınlardan ”sessiz” eylem!

Çanakkale’de AK Partili kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü sebebiyle sessiz yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte yapılan açıklamada kadına yönelik şiddet protesto edildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kadın Kolları üyeleri, dün Golf Çay Bahçesi önünden toplanarak İskele Meydanı’na kadar sessiz yürüyüş düzenledi. Çanakkale AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da desteklediği yürüyüş boyunca kadınlar, yakalarında turuncu kurdele ve ellerinde kadına yönelik şiddetin ifade edildiği dövizlerle protestolarını gerçekleştirdiler.

“TURUNCU ÇİZGİLERİNİ ÇEKMEYE DAVET EDİYORUZ”
81 ilde eşzamanlı olarak toplandıklarını belirten AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ’17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık. Biz AK Partili kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız. Dünyadaki hiçbir kazanım, güç veya makam bir kadının yaşam hakkından daha değerli olamaz.’Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.’ Sözüne uygun olarak biz ak kadınlar, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da varız diyoruz. Devlet olarak da, parti olarak da bizler ne kadar sorumluluklarımızın bilincinde olsak da; biliyoruz ki bu ahlaksız, acımasız ve aşağıların aşağısı konumdaki canavarların, zalimlerin ve katillerin bitmez tükenmez saplantıları, bozuk ruh ve karakterleri ve daha pek çok sapkın düşünceleri dünyada yayılarak artmaktadır. Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz. Ak kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.’

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST