“AK Parti Çanakkale’de büyük bir farkla birinci olacak”

KALEM Farkıyla...

“AK Parti Çanakkale’de büyük bir farkla birinci olacak”

“AK Parti Çanakkale’de büyük bir farkla birinci olacak”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Gökçeada programında ilçe başkanlığında partililer ile bir araya geldi. Turan burada yaptığı açıklamada, “Anketler öyle diyormuş, çalışmalar böyle diyormuş; hayır ben MYK üyesiyim anketleri inceliyorum. Anketler halen AK Parti çok büyük bir farkla önde diyor. İddia ediyorum, Çanakkale’de AK Parti yine çok büyük bir farkla birinci parti olacak” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Gökçeada AK Parti ilçe başkanlığını ziyaret etti. Grup Başkan Vekili Turan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi , “20 yıldan bu yana yollardayız. 11 milyon üyemiz var, bu çok büyük bir sayı. Hiçbir partinin bu kadar üyesi yok. Halen dimdik ayaktayız. Anketler öyle diyormuş, çalışmalar böyle diyormuş; hayır ben MYK üyesiyim anketleri inceliyorum, anketler halen AK Parti çok büyük bir farkla önde diyor. İddia ediyorum, Çanakkale’de AK Parti yine çok büyük bir farkla birinci parti olacak. Tabii ki dünyadaki krizlerden kaynaklı sorunlarımız oluyor. Zaman zaman kararsızlar artıyor; fakat seçmen bu ülkenin sıkıntısını hangi ekibin, hangi liderin çözeceğini biliyor. Kılıçdaroğlu yüzde 24 olan oylarını yüzde 25 yapamadı, yapamayacak da”

FARZ EDELİM Kİ BİR GÜN SEÇİLDİLER…

Turan açıklamasının devamında milletin kendi vicdanında CHP’nin karşılığını bulmuş durumda olduğunu belirterek, “Daha da yukarı çıkamayacak. Diğer partilerden bir dönem oyu yükselen oldu, şu an düşüşte. Bizden ayrılanlar için bir dönem ‘Kim bunlar?’ dedi birileri, ama baktılar ki bunlar AK Parti düşmanı olmaktan başka, hırstan, nefretten başka bir şey yapmıyorlar, CHP’nin taklidi haline gelmişler diyerek oradan döndüler. Şu an göreceksiniz, partimiz ve ittifakımız kaldığı yerden aşkla şevkle devam edecek. Bu seçimler bir kader seçimi. CHP, İyi Parti hepsi bu ülkenin tabii ki partisi. Muhalefet demokrasiler için kıymetli, ancak bakıyoruz bunların ortak hiçbir değerleri yok. Sağlıkta, eğitimde, terörle mücadelede, FETÖ gibi hangi konuda altısının bir arada olduğu, beraber buluştuğu bir cümle var?” Farz edelim, bunlar yarın seçildi. Libya’da askerimiz ne olacak? Kılıçdaroğlu’nun söylediği başka bir şey, diğerlerinki başka. CHP, LGBT’ye destek açıklamaları yapıyor. Saadet Partisi başka bir şey söylüyor. İstanbul Sözleşmesi başka bir şey, onların yaklaşımı başka bir şey. Altılı masanın bir tek ortak cümlesi yok. Dağılma ihtimali çok büyük, dağılmasalar da bunların ortak olma sinerjisi yok. Bu yüzden biz yanlış yapmazsak, göreceksiniz çok daha büyük bir motivasyonla yolumuza devam edeceğiz. Biliyoruz ki bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır” şeklinde konuştu.
Simge Özden

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST