AK Parti İl Başkanı Naim Makas: “Bu istifaların devamı gelecek!”

KALEM Farkıyla...

AK Parti İl Başkanı Naim Makas: “Bu istifaların devamı gelecek!”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, düzenlediği bir basın toplantısıyla yerel siyasetin gündeminde olan olaylı İl Genel Meclis seçimlerini değerlendirdi. Makas, partisi CHP’den istifa ederek meclise başkan seçilen ardından da bizzat Cumhurbaşkanı tarafından kendisine takdim edilen rozetle AK Parti’ye geçen Nejat Önder’e sahip çıktı. Önder’in ihanetle suçlanmasına anlam veremediğini ifade eden Makas, “Göreceksiniz, CHP’deki bu istifaların devamı gelecek” dedi.

Çanakkale’de bu hafta yerel siyasetin gündemi partisi CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Nejat Önder oldu. CHP İl Başkanlığı ve partinin önde gelen isimleri Önder’i bu saf değişikliğinden dolayı “ihanet”le suçlarken AK Parti ise Önder’e sahip çıktı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas da düzenlediği bir basın toplantısıyla süreci değerlendirerek açıklamalarda bulundu. İşte Makas’ın toplantısından öne çıkan sözleri:

“CHP’YE KERHEN OY VERİYORLAR”

“Çanakkale siyaseti ve partimizin siyasi politikaları açısından önemli gördüğümüz bu gelişme; kamuoyunun gözleri önünde adeta gerçekleri bir kez daha ortaya sermiştir. Politikaları karalama üzerine, anlamsız ve karşılıksız eleştiriler üzerine kurulu bu zihniyetin geldiği nokta, artık muhalefet partisinden kopuş sürecini adeta körüklemiştir. Nejat Bey’i kalbi duygularımla kutluyorum. Nejat Bey, günümüz Türkiye’sinde CHP’nin geldiği noktayı, kamuoyunun gözleri önüne seren, açık yüreklilikle ‘kral çıplak’ diyen vatanperver bir Çanakkaleli hemşerimiz. Birileri bundan epeyce rahatsız olmuş olmalı ki, yaşanılan bu hadiseden ders çıkarmak yerine; suçlu bulmanın, hedef saptırmanın derdine, kısacası kendi derdine düşmüştür. CHP İl Başkanı bize laf yetiştireceğine, ihaleyi birilerine bırakmakla uğraşacağına, partisine sahip çıksın. Apaçık ortada, CHP’ye kerhen oy veriliyor. Verilen kerhen oyların, şımarıkça ve hoyratça istismar edildiğini de vatanperver CHP’liler istifalarıyla ispat etmektedirler.”

“PARTİSİNİ DEĞİŞTİREN DİĞER VEKİLLERE NEDEN ‘HAİN’ DEMEDİNİZ?”

“CHP’de uzun yıllar siyasetin tozunu yutmuş, Merkez İlçe Başkanlığı yapmış, İl Başkanlığı yapmış 40 yıllık bir siyasi karakter partisinden gidiyorsa, %60 oy aldığın yerelde, iktidar olmana rağmen insanlar partisinden gidiyorsa, CHP’nin eski CHP olmadığı şüphesiz tescillenmiş demektir. Nejat Önder; partisini, 84 milyonun önünde onuruyla, duruşuyla ve gerekçeleriyle bırakıp geldi. CHP’de hala Genel Başkan Yardımcılığı yapan Mehmet Bekaroğlu zamanında Saadet Partisi’nden istifa edip CHP’ye geçmedi mi? Abdüllatif Şener CHP’ye geçmedi mi? Cihangir İslam, daha yeni Saadet Partisi’nden CHP’ye geçmedi mi? Sn. Ural Neden onlara hain demedin? Bu denli yönetilemeyen bir tabloya karşı İl Başkanı’nın hala görevine devam ediyor olması CHP’nin tabanında yaşadığı sıkıntıların yanı sıra yönetici kademelerinde de olduğu gösteriyor.”

“METİN ÜMİT URAL, SEÇİMDEN ÖNCE HERKESE ‘OYUNUZUN FOTOSUNU ÇEKİN’ DEDİ”

“Ayrıca bu süreç, İl Genel Meclisi’ni kendi partilerinin yönetim kurulları zannedip; kredi, borçlanma, bütçe vs. gibi birçok konuda saçmalayanlara bir tokattır. Fakat biz böyle yapmayacağız. Şehrin ihtiyaçlarını önceleyen, yatımlarının önünü açan bir anlayışla AK Parti grubu olarak İl Genel Meclisi’ndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunlarla beraber komik bulduğum bir durum var; biliyorsunuz seçim 16’ya karşı 17 oyla bitti, CHP ise her zamanki gibi ders çıkarmak ve meseleyi anlamak yerine oyu kim verdi derdine düşmüş. Oy veren CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi’ni CHP İl Başkanı’na niye sormuyorsunuz? İnsan üyesini bilmez mi? Ayrıca seçime girmeden önce grubuna ‘cep telefonları ile herkes oyunun resmini çekip atsın’ diye talimat veren CHP İl Başkanı değil mi? Aman sakın bir yerlerde anlatmayın, CHP’nin demokrasi anlayışına gölge düşer…”

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST