İlk milletvekili aday adayı Timur Ay oldu

KALEM Farkıyla...

İlk milletvekili aday adayı Timur Ay oldu

İlk milletvekili aday adayı Timur Ay oldu

AK Parti Çanakkale Teşkilatı’nda ilk Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan isim, Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı ve iş insanı Timur Ay oldu. 28. Dönem TBMM’de milletin vekili olmaya aday olduğunu duyuran Ay, “Bana tarihimi, geçmişimi, kültürümü veren Çanakkale’mizin; her bir bireyini ayırt etmeden temsil edeceğime emin olabilirsiniz” dedi.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı ve iş insanı Timur Ay, 2023 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Çanakkale milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz gün AK Parti Çanakkale İl Binasında adaylık başvurusu yapmasının akabinde basın açıklamasında bulunan Timur Ay, “Yaşadığımız asrın felaketinin gölgesi ve hüznü içinde tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılına girerken biliyoruz ki; bu seçim ülkemizin ve bölgemizin, hem bugününü hem de yarınını şekillendirmek için büyük bir önem taşımaktadır. Bu anlamda her bir bireyin kendine, ailesine ve yaşadığı topluma karşı sorumlulukları olduğu gibi devletine de sorumluluğu olduğu düşüncesindeyim.

28. Dönemde milletin vekili olmaya talibim
Tarihimizin en şanlı mücadelesinin yaşandığı ve devletimizin ön sözünün yazıldığı Çanakkale’mize faydalı olabilmek ve bu şehrin güzel insanlarına hizmet edebilmek için; göğsümüze emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereği 28. Dönem milletin vekili olmaya talibim.

Kimseyi ayırt etmeyeceğim
Evet; Aday adayı oluyorum. Bu güzel Çanakkale’mizi; doğduğum, büyüdüğüm, bana çok şeyler veren, bana tarihimi, bana geçmişimi, bana kültürümü veren Çanakkale’mizin; her bir bireyini ayırt etmeden temsil edeceğime emin olabilirsiniz. Bu samimiyet ve iyi niyet duygularımla; başta aileme, teşkilatımın üyelerine ve dostlarıma, medeniyetimizin bize yüklediği sorumlulukla, Allah yolumuzu hayırlı kılsın, günümüzü ve geleceğimizi aydınlık eylesin. Hepinize teşekkür eder, saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST