Akademik kurul toplandı

KALEM Farkıyla...

Akademik kurul toplandı

Akademik kurul toplandı

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi akademik kurul toplantısı yapıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Eğitim Fakültesi yeni binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç ile fakülte akademik kadrosu katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından fakültenin kuruluşundan bu yana gelişimini anlatan bir video gösterimi gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç akademik ve idari faaliyetleri içeren bir sunum gerçekleştirirken, planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Rektör olarak atandıktan sonra ilk ziyaretinin Eğitim Fakültesi olduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ilk akademik kurul toplantısında yine Eğitim Fakültesinde katıldığını söyledi. Çanakkale’ye yabancı olmadığını ve çeyrek asırdır gelip gittiğini ifade eden Rektör Murat, iktisatçı olması münasebetiyle Biga İİBF’de çok sayıda öğrencisinin olduğunu kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü, “Sizlerle tanışmak için ilk buluştuğumuz kokteylde de bahsetmiştim. 4 yıl sürecek görev süresi boyunca en büyük arzum, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni araştırma üniversitesi statüsüne kavuşturmak. Üniversitemizi daha da tanıdıkça bu taahhüdümün rastgele bir taahhüd olmadığını gördüm. Yayın ve projeleri gördüğümde İstanbul’daki birçok üniversitede bunun olmadığını görüp ümitlendim. Bu ruhu birlikte yapacağız, bu başarıyı birlikte gerçekleştireceğiz.
ÜNİVERSİTELERİN PLANI OLMALI
Bizim bireysel planlarımız olacak. Sizlerin planı olmadan Eğitim Fakültesi’nin bir planı olmasının bir anlamı olmaz. Eğitim Fakültemizin, bölümlerinin bir planı olmazsa Üniversitemizin bir planı olmaz. Üniversitelerimizin hedefi olmazsa ülkemizin bir hedefi olmaz. Ülkemiz üniversitelerden çok şey bekliyor. Bence dünyanın en kutsal şey, eğitici yetiştirmek. Üniversitelerin araştırma fonksiyonu olduğu kadar eğitim fonksiyonu da var. Amacımız, ülkemize ve insanlığa hayırlı nesiller yetiştirmek olmalı”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST