Akçansa ihracat gelirini ilk 9 ayda %131 artırdı

KALEM Farkıyla...

Akçansa ihracat gelirini ilk 9 ayda %131 artırdı

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2019 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk 9 ayındaki satış gelirleri1,4 milyar TL, brüt dönem kârı 193,7 milyon TL, net dönem kârı ise 53,2milyon TL oldu.

Akçansa’nın Çanakkale ve Ambarlı Liman’larının etkin yönetimi ile ihracat gelirleri %131oranında arttı. Akçansa’nın açıkladığı 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin bu yılın ilk 9 aylık dönemindeki cirosu1,4 milyar TL oldu. Şirketin Ocak-Eylül 2019 dönemindeki brüt kârı 193,7milyon TL,net dönem kârı ise 53,2milyon TL olarak açıklandı. Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede; ‘Lojistik avantajımız ve etkin liman yönetimimiz ile ihracatımızı geçen yıl aynı döneme oranla %131 oranında artırdık.Limancılık iş kolunu büyütme hedefiyle faaliyetlerine devam eden Akçansa Port Ambarlı Limanı’ndan sonra Yalova terminalinden de üçüncü şahıslara hizmet vermeye başladı. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda 1915 Çanakkale Köprüsü’ne özel geliştirilen 1803 beton isimli ürünümüz ile projenin denizin ortasında devam eden beton dökümleri tamamlandı. ‘dedi. Akçansa’nın iş süreçlerine dijitalleşmeyi de entegre ettiklerinin altını çizen Zenar; ‘Dünyaya örnek olacak projeler üzerine çalışıyoruz. Tüm fabrikalarımızı en üst dijital çözümlerle donatıyoruz. Hedefimiz fabrikalarımızda uygulayacağımız bu dijital ürün ve çözümleri ticarileştirerek şirketimizin karlılığına pozitif etki yaratmaktır.’ şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST