Akın var aşıya akın: Maskenin çıkması yakın!

KALEM Farkıyla...

Akın var aşıya akın: Maskenin çıkması yakın!

Akın var aşıya akın: Maskenin çıkması yakın!

Ülke genelinde hız kesmeden devam eden koronavirüs aşılama çalışmalarına ilişkin en başarılı olan 10 listesi geçtiğimiz gün yayınlandı. Çanakkale ilk 10 il arasındaki yerini korurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise umut vaat eden bir açıklamada bulundu. Koca, maskeyle vedalaşacağımız günlerin yakın olduğunun sinyalini vererek “En az yüzde 70 aşılamanın olduğu dönem, maskeden kurtulduğumuz dönem olur” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülke genelinde devam eden aşılama çalışmalarının ileriki günlerde maskesiz hayata geçiş için önem arz ettiğini ifade etti. Koca, paylaşımında “Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın” ifadelerini kullanarak maskelerin ne zaman kalkacağına ilişkin ise ” En az yüzde 70 aşılamanın olduğu dönem, maskeden kurtulduğumuz dönem olur” yorumunda bulundu.
Öte yandan Koca’nın paylaştığı tabloda ise aşılanma oranının en yüksek olan 10 il şöyle yer aldı; Edirne, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Muğla, Burdur, Bilecik, Sinop.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST