Akşener nöbet yerinden Erdoğan’a seslendi

KALEM Farkıyla...

Akşener nöbet yerinden Erdoğan’a seslendi

Akşener nöbet yerinden Erdoğan’a seslendi

İYİ Parti Genel Genel Başkanı Meral Akşener metalik maden arama çalışması yapılması planlanan maden sahasını inceledi. Sahaya giren Akşener, bir süre alanı gezdi. Ardından maden sahası önünde iki fidan diken Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Gel kardeşim şurayı gör. Gözlerinle gör. Sana atılan yalanları gel vatandaşın arasına gel onları dinle. Göreceksin ki vicdanın sızlayacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kiralı Köyü Balaban mevkiine gelerek metalik maden arama çalışmaları yapılması planlanan maden sahasını inceledi. Ardından maden sahası önünde iki fidan diken Akşener, ‘Bu fidanları kontrol edin bakalım burada kalacak mı?’ dedi. Ardından Su ve Vicdan Nöbeti tutan direnişçilerin bulunduğu alana giden Akşener burada açıklamalarda bulundu. Akşener açıklamasında, “Keşke sizinle buraya bir şölen, bir piknik, burasının oksijenini solumak, bir aktivite, bir etkinlik için gelebilseydim. Ama maalesef Türkiye’nin akciğerlerinden olan en yüksek oksijene sahip Kaz Dağları’nın talanına karşı sizlerle dayanışma içinde olduğumuzu ifade etmek için geldik. Allah hepinizden razı olsun. Çok güzel bir söz var burada, ‘Çanakkale geçilmez, Kaz Dağları deşilmez’ Vatan toprağı kutsaldır kutsal. Yaşayan insanlarıyla, hayvanlarıyla, çiçekleriyle, ağaçlarıyla, suyuyla, dağıyla, nehriyle her şeyiyle kutsaldır. Çanakkale nasıl geçilmez mührü vurduysa Kaz Dağları’nın deşilmesine de müsaade etmeyecektir.

GÜNAHTIR BE GÜNAHTIR
Bu vicdansızlıktır. 175 bin, bir arkadaşımızın söylediğine göre de 195 bin ağacın kesildiği belirtiliyor. Ben bir köylü kızıyım. Bir ağacın doğru dürüst büyüyebilmesi için, en az 25 yıl zaman geçmesi gerekiyor, Bazıları için 100 yıl. Günahtır be günahtır. Vicdansızlıktır. Kimsenin vicdanı sızlamıyorsa bizim vicdanımız sızlayacaktır, sızlamaktadır, başkalarının vicdanını da sızlatacağız inşallah. Bir yalan konuşuluyor. 2001’de verilmiş. Bakın tarihini söyleyeyim; gayri sıhhi müessese ruhsatı 25 Temmuz 2018’de bu ruhsat verilmiş. Yani bu muhteremlerin zamanında verilmiş. Eğer Sayın Erdoğan ‘a genel olarak yalan söyleniyor. Erdoğan genel olarak kandırılıyor. Biliyorsunuz Osman Öcalan katilinde de kandırılmıştı,’Arandığını bilmiyorum’ demişti. Eğer bu konuda bilgisi yoksa kandırılmışsa, buradan kendisini bilgilendiriliyorum. Allah’a inanan her kişinin, vatan toprağına inanan her kişinin, şehit kanıyla bu vatan toprağının her santimetresi şehit kanıyla sulanmış, kanaatine sahip her kişinin başta Sayın Erdoğan olmak üzere buraya gelmesini, bu yapılan katliamı görmesini ve bu akciğerin söndürülmesine karşı durmasını huzurunuzda talep ediyorum. Ey Sayın Erdoğan bu ülkenin başısın. Seçildin. Bu millet seni seçti. Bak burada Türkiye’nin her tarafından, ağırlıklı olarak Çanakkaleli hemşehrilerim burada. Ben Rumeli göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Vatan kaybının ne olduğunu biliyorum. Burada da ağaç kesiyorsunuz be. Altını aramak konusunda burada kimsenin itirazı yok. Ama toprağın altını üstüne getirmenize itiraz var. Onun için buradan tekrar Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Gel kardeşim şurayı gör. Gözlerinle gör. Sana atılan yalanları gel vatandaşın arasına gel onları dinle. Göreceksin ki vicdanın sızlayacak. Ben buraya siyasi şapkamla gelmedim. İYİ Parti Genel Başkanı olarak da gelmedim. Sadece Meral Akşener olarak geldim. Bir köylü kızı olarak geldim. Aranızdan olmaktan onur duydum, gurur duydum” dedi. Akşener açıklamaların ardından alandan ayrıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST