Akşener’den ilk açıklama ”Sonuna kadar çalışacağız”

KALEM Farkıyla...

Akşener’den ilk açıklama ”Sonuna kadar çalışacağız”

Akşener’den ilk açıklama ”Sonuna kadar çalışacağız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerin ardından ilk açıklamasını yaptı. Akşener, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi için sonuna kadar çalışacaklarını söyledi.

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlerinde 12 milyon oy potansiyellerinin olduğunu belirten Akşener, ikinci turun aynı zamanda bir referandum olduğunu vurguladı. Akşener, Kılıçdaroğlu’na Sinan Oğan ve Muharrem İnce ile görüşme konusunda tam yetki verdiklerini bildirdi. Akşener konuşmasında özetle şunları kaydetti:

’12 milyon 416 bin 477 potansiyel seçmenimiz var. Bu seçim, 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönen bir seçim oluyor. 14 Mayıs’tan sonra biz neler yaptık? Sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci tur için görüşmeler gerçekleştirdik. Bir iletişim grubu kuruldu. Arkadaşlarımız burada görevlendirildi.

Ben ‘kanaat önderi’ denilen insanlarımızla görüşmeler gerçekleştirdim. Partimizin yetkilisi olan arkadaşlarımız benzer çalışmalar yaptı. 81 il teşkilatımız, önceki vekillerimiz ve yeni vekillerimiz saha çalışmasına başladı. Partimizin tüm kurulları sahada olacak. Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmesi için kabiliyetlerimizle sonuna kadar çalışacağız.

Ben de tercihini Sayın Erdoğan’dan yana kullanan ya da hiçbir adayı tercih etmeyen vatandaşımızla görüşeceğim. İstanbul’da yoğun saha çalışması programı olacak. Bugün İstanbul’a gidiyorum, programım yarın başlıyor.İlçelerimizde önce görünür bir şekilde çalışma, arkasından hemşehri dernekleri, daha sonra ev toplantıları, ev ziyaretleri, mikro bazda bir çalışma yapacağım.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST