Akyalçın bende varım dedi

KALEM Farkıyla...

Akyalçın bende varım dedi

Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın kamu çalışanı olduğu için aday adaylık başvurusunu yapamadığını belirterek, YSK’nın belirlediği seçim tarihine kadar CHP’de herhangi bir anket, temayül yoklaması gibi uygulamalarda adının geçmesini istediği için il binasına dilekçesini iletti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın, dün il binasında aday adayı olmak istemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kamu çalışanı olduğu için Yüksek Seçim Kurulu’nun belirteceği tarihler arasında ancak aday adaylığını başvurusu yapabileceğini belirten Akyalçın, belirtilecek olan süreye kadar CHP’de herhangi bir temayül yoklaması, anket veya kamuoyu araştırması gibi organizasyonlar adının da geçmesini istediğini belirterek CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a dilekçesini teslim etti. İl binasında yapılan açıklamada Akyalçın şunları söyledi, “Bilindiği üzere 2019 yerel seçimler 31 Mart’ta yapılacak. Bununla ilgili de CHP’nin yayımlamış olduğu bir genelge var. Bu genelgenin C maddesi bizleri yani kamu çalışanlarını bu genelgenin dışında bırakıyor. Ben de sizlerin bildiği üzere Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapıyorum. Yani bir kamu çalışanıyım. Bundan dolayı da Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği tarihte resmi başvurumu partimize yapabiliyorum. Ancak partimizin yayınlamış olduğu genelgeye göre bugün son gün başvurular için. Ama kamu çalışanlarına değil. Bu çerçevede de Kepez Belediye Başkanımız, daha önce ilçe başkanlığı yapmış Celal Karakaş arkadaşımız başvuruda bulundu. Ben de bu arada dosyamı verip başvurumu yapacaktım. Ancak bu YSK’nın takvimine uyma zorunluluğundan dolayı 19’unda bitecek olan tarih içerisinde yapamadım. YSK’nın belirlediği tarihte yapacağım. Bu, Kasım ayı içinde olacak büyük olasılıkla. Bugün biten bu başvuru ile diyelim ki 20 Kasım’da biz başvuru yapacağız. 19 Ekim ile 20 Kasım arasında partimiz gerek il nezdinde, gerek genel merkez nezdinde anket, kamuoyu araştırması, temayül yoklaması vb. organizasyonlar yapacaktır. Ben de başvuruda yapmadığımdan dolayı burada adım geçmeyebilir düşüncesi ile partimize dilekçemi veriyorum. Bundan dolayı yapılacak olan anket, kamuoyu araştırması, temayül yoklaması vb. organizasyonlarda benim de adımın geçmesini istiyorum. Bu dilekçemle merkez ilçe ve il yönetimine durumunu arz ediyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST