Alerjisi olanlar da aşı olabilir

KALEM Farkıyla...

Alerjisi olanlar da aşı olabilir

Alerjisi olanlar da aşı olabilir

ÇOMÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, alerjisi olan kişilerin aşı olmasında herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtti.

Prof. Dr. Alper Şener Covid 19 Günlükleri isimli yazı dizisinde akılda kalan soruları yanıtlamaya devam ediyor. Son olarak kendisine, ‘Penisilin, kontrast madde, lateks, gıda, mevsimsel, metal, böcek sokması (arı) alerjim var aşı olabilir miyim? ‘ sorusunun yönlendirildiğini belirten Şener şu açıklamayı yaptı, “Uygulanan aşı içeriğinde Beta propionalakton (virüsü öldürmek için kullanıyor- eser miktarda artığı var- ölçülebilir düzeyin altında olduğu denetlenir, grip vb bir sürü aşıda kullanılır) + Alüminyum ( daha önce yazdım; hava, su, NSAID, anti asit ile bunun yüzlerce katını alıyorsunuz) Aşı olabilirsiniz. İçinizi rahatlatması için hastanede olmakta bir tercih- mavi kod ekibi olduğu için… Bir örnek kendi hayatımdan vereyim eşimin arı alerjisi var sorunsuz oldu” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST