Alkışlar size!

KALEM Farkıyla...

Alkışlar size!

Alkışlar size!

Eceabat Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, sokak hayvanlarının beslenmesi, korunması, sağlık kontrollerinin yapılması için çalışmalarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Necla Vural ve diğer dernek üyeleri, Eceabat, Kilitbahir ve tarihi alanda bulunan 150’nin üzerindeki köpeğin beslenmesi için mama veriyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla restoranların kapandığını, bundan dolayı yiyecek bulmakta biraz sıkıntı yaşadıklarını belirten, Eceabat Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Necla Vural, “ Duyarlı vatandaşlarımızın da yardımlarıyla her gün 100-150 sokak hayvanının beslenmesini sağlıyoruz. Bazen mama bulmakta zorluk çekiyoruz. Özellikle koronavirüs salgınından dolayı lokantaların kapanmasından sonra, bazen yiyecek bulmakta sıkıntılar yaşadık. Ama soysal medyadan yaptığımız çağrılara karşı kayıtsız kalmayan hayvan severler mama yardımında bulundular. Biz her gün sokak hayvanlarının yaşam alanlarına gelerek onlara mama veriyoruz. Bu günlerde onların bize her zamankinden daha çok ihtiyaçları var” diye konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST