“Almanya bizi geçti”

KALEM Farkıyla...

“Almanya bizi geçti”

“Almanya bizi geçti”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, coronavirüs salgınıyla ilgili son değerlendirmelerini paylaştı.

Türkiye’nin coronavirüs salgını ile mücadelesinde iyi bir noktaya ulaştığını söyleyen Şener; ”Olgu – Fatalite oranında Almanya bizi geçti ( daha çok ölüm oranları var, artık).Yeni tanı olgu sayısı 3 günlük dalgalanması durağanlaştı…Günlük yeni olgu sayısına göre eğriyi “büktük” mü?= EVET. Milyonda yeni olgu sayısına göre eğriyi “büktük”mü? = EVET.Ortalama yaş- mortalite kıyaslamasında en düşük oranlar Türkiye’de,Şimdi sırada iyileşen sayısının, yeni olgu sayısını geçmesi var…” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST