Altın aramaya suç duyurusu

KALEM Farkıyla...

Altın aramaya suç duyurusu

Altın aramaya suç duyurusu

Çanakkale Kirazlı’da kurulmak istenen altın madeninde hukuksuz biçimde ağaç kesimi yapıldığı gerekçesiyle avukatlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar tarafından Çanakkale Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu.

Kirazlı’da maden arama faaliyetleri kapsamında kesilen ağaçlara gönüllü avukatlar ve vatandaşlar tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Dün saat 14.00’da Çanakkale Adliyesi’ne yapılan suç duyurusunda ÇED Raporu’na aykırı bir şekilde 195 bin ağaçtan çok daha fazlasının kesilmesi işleminin gerçekleştirildiği belirtilerek, ilgililerin hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 305. Maddesinde düzenlenen “Temel Milli Yararlara Karşı Faaliyette Bulunmak Üzere Yarar Sağlama”, 257. Maddesinde düzenlenen “Görevi Kötüye Kullanma” ve Orman Kanunu’na muhalefet suçlarından cezalandırılması talep edildi. Yapılan suç duyurusunda Çanakkale Barosu avukatlarından Ali Furkan Oğuz, Bursa Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Eralp Atabek, Bursa Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu üyesi Av. Erol Cicek, Bergama Mücadelesi Avukatı Av. Arif Ali Cangı, Türk Tabipleri Birliği Avukatı Av. Ziynet Özçelik ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala da yer aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST