“Amacımız hasta güvenliği ve memnuniyeti”

KALEM Farkıyla...

“Amacımız hasta güvenliği ve memnuniyeti”

“Amacımız hasta güvenliği ve memnuniyeti”

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, ihtiyacı olan hastalara evde sağlık hizmeti götürdüklerini açıklayarak, bu hizmetin detaylarını paylaştı. Yapılan açıklamada “Hayatın tüm evresinde, günlük yaşam aktivitelerini desteksiz yapamayan, tedavisinin evde yapılmasına karar verilen, evde sağlık hizmetleri ihtiyacı olan bireylere hasta güvenliği ve memnuniyetini hedef alarak kaliteli, yetişmiş personeller ile sağlık hizmeti ile sunulmasıdır. Günlük yaşam aktivitelerini desteksiz yerine getiremeyen bireylere, ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini zamanında, ihtiyacı süresince, evinde sağlık personeli tarafında verilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Yatağa Bağımlı hastalar, son dönem kanser hastaları, ileri derece kas hastaları, günlük yaşamlarında destek almak zorunda olan kalp, akciğer hastaları, ameliyat sonrası evde bakım ihtiyacı olan, nörolojik ve psikiyatrik hastalar ve evde bakım hastalarından ağız ve diş sorunu olanlar günlük yaşamlarını tek başına sürdüremeyen hastalara yaşadıkları ortamda sağlık hizmetini sunmaktır” İfadelerini yer verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST