Anadolu Yıldızlar Ligi başlıyor

KALEM Farkıyla...

Anadolu Yıldızlar Ligi başlıyor

Anadolu Yıldızlar Ligi başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) başlıyor. ANALİG’e katılacak olan sporcuların seçmeleri, geçtiğimiz gün 18 Mart kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda “Anadolu Yıldızlar Ligi” oluşturuldu. 20-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Tekirdağ’da Anadolu Yıldızlar Ligi Grubu Müsabakalarına katılacak olan Çanakkale il takımının seçmeleri Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş,İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu, antrenörler Ayşenur Yazıcıoğlu, Ayşe Yıldız ve Yavuz Engin gözleminde yapılan seçmeler sonucunda belirlendi. Seçmelerde 2007 doğumlu kız ve erkek sporcular belirlendi. Bu sporcular 20-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Tekirdağ’da yapılacak olan müsabakalarda Çanakkale’yi temsil edecekler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST