Anlaşmazlık çöpleri biriktirdi iddiası

KALEM Farkıyla...

Anlaşmazlık çöpleri biriktirdi iddiası

Anlaşmazlık çöpleri biriktirdi iddiası

Gökçeada Belediyesi tarafından verilen, köylerin çöplerinin alınması hizmeti Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin tarafından durduruldu.
Oda TV’nin haberine göre Gökçeada Kaymakamlığı sorumluluğu alanında olan ancak, uzun yıllardır Gökçeada Belediyesi tarafından verilen, köylerin çöplerinin alınması hizmeti Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin tarafından durduruldu ve ortaya tepki çeken görüntüler çıktı. Köylerdeki çöpler belediye tarafından toplatılıyor, kaymakamlık ise belediyenin bu hizmeti karşısında belediyeye bir ödeme yapıyordu. Bu yıl belediye ile kaymakamlık arasında ödeme konusunda anlaşmazlık çıktı.Kaymakam E. Faruk Uzunoğlu’nun, yerel seçimlerde İYİ Parti’den seçilen belediye başkanı Ünal Çetin ile yaşadığı gerilim sonrası köy muhtarlarına “Bugüne dek belediyenin toplamış olduğu çöplerin bundan böyle kaymakamlık tarafından toplanacağını ama bu giderler için köylülerden para alınacağı” yönüde açıklamada bulunuğu belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST