Anne buluşmaları tamamlandı

KALEM Farkıyla...

Anne buluşmaları tamamlandı

Anne buluşmaları tamamlandı

Çanakkale Belediyesine bağlı Sosyal Yaşam Evleri’nde uygulanan Anne Buluşmaları projesinde bir grup çalışması daha tamamlandı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından çocuk gelişimini desteklemek amacıyla geliştirilen Anne Buluşmaları uygulaması, Çanakkale Belediyesi iş birliğiyle pandemi döneminde anneleri yalnız bırakmamak amacıyla hayata geçti. AÇEV gönüllü eğitimcisi sosyal hizmet uzmanı Hatice Okyar rehberliğinde haftada bir gün görüntülü olarak gerçekleştirilen uygulama, 2020 yılında 1. Dönem 14 anne, 2021 yılında 2. Dönem 13 annenin katılımıyla devam etti. 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü katılım belgelerinin verilmesiyle bu yılın anne buluşmaları sona erdi.
Anne Buluşmaları nedir?
2001 yılından bu yana uygulanan Anne Destek Programı, anneleri ebeveynlik rollerinde desteklemek, çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmek, çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmek, onlara yönelik olumsuz disiplin yöntemlerini azaltmalarını sağlamak, haklar ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenleniyor. Anne Buluşmaları ise annelerin pandemi koşullarında da çocuklarının iyi olma hâlini desteklemeleri için geliştirilen, onları çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmek, çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmek ve onlara yönelik olumsuz disiplin yöntemlerini azaltmalarını sağlamayı hedefleyen bir uygulama…

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST