“Anne sütü mucizedir”

KALEM Farkıyla...

“Anne sütü mucizedir”

“Anne sütü mucizedir”

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali Emzirme Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Anne sütü en doğal en taze ve bebeğe en uygun besindir” dedi.

1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Emzirme Haftası kapsamında pek çok etkinlikler yapıldı. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesinde yapılan etkinliklerde, anne sütüyle beslemenin önemini vurgulamak ve vatandaşları bilinçlendirmek amaçlı stant kuruldu. Bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Şenlik havasında gerçekleşen etkinliklerde Hastane yönetimi tarafından hastanede misafir olan yeni anneler ve anne adayları ziyaret edilerek anne sütünün önemi anlatıldı, günün anlamına yönelik emzirme önlükleri hediye edildi.
Bebek Dostu Hastane olarak anne sütüne verilen önemi vurgulayan Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali “Anne sütü, annenin bebeğine vereceği en güzel hediyedir. Emzirmeye ilk yarım saat içinde başlanması ve ilk altı ay sadece anne sütü verilmesi, altı aydan sonra ise iki yaş ve ötesi tamamlayıcı besinlerle emzirmeye devam edilmesi gerekmektedir. Anne sütü en doğal en taze ve bebeğe en uygun besindir. Her bebek için kendi annesinin sütü idealdir ve bebeğe özel bileşimde salgılanır. Anne sütünün bileşimi, bebeğin erken doğumuna, gelişimine, gün içerisindeki öğünlerine göre değişmektedir. Bizler de 1-7 Ekim Emzirme Haftasında bu mucize besinin önemini vurgulayarak annelerimizi bilinçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST