Anne ve oğulları için Çanakkaleliler kolları sıvadı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Anne ve oğulları için Çanakkaleliler kolları sıvadı (videolu haber)

Anne ve oğulları için Çanakkaleliler kolları sıvadı (videolu haber)

Kepez Cumhuriyet Mahallesinde oturan Afgan anne ve iki oğlu için yardım kampanyası başlatıldı. Bayanlar Kuaför Sahibi Selda Kumsal tarafından başlatılan yardım için pek çok kişi bağışta bulundu. Kumsal, “Anne ve çocukları çok kötü durumda. El birliği ile barındığı yeri yaşanabilir hale getirebiliriz” dedi.

Kepez Cumhuriyet Mahallesi Ayşe Sultan Caddesinde yaşayan Afgan uyruklu anne ve oğulları için Çanakkaleliler yardım kampanyası başlattı. Bayanlar Kuaförün sahibi Selda Kumsal’ın adım atmasıyla başlayan kampanyaya destek verenler her geçen gün çoğalmaya başladı. Kumsal bizzat eve giderek anne ile konuştuğunu belirterek, “Ben de sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları gördüm ama sabah da bizzat kendim gidip gördüm. İki daire var alt katta. Kadın berbat durumda açıkçası, ama yan tarafta boş olan bir yer var. Bende düşündüm kendi kendime yardım kampanyası başlattım. Duyanlar bana para bırakmaya başladı. Para biriktiriyorum onlar için. İçeriye dönük olan camları pimapen yaptırayım, abim içeriye badana yapsın. Bir kişi bana yatak sözü verdi onu içeri yerleştireceğiz. Birkaç kişiden koltuk yardımı isteyeceğim. Elimden geleni yapmaya çalışacağım bu insanlar için. Bir anne 4-5 yaşlarında da iki erkek çocuğu ile birlikte yaşıyor. Eşi geçtiğimiz sene vefat etmiş. Anne 30 yaşında var ya da yok. Anne bir işte çalışamıyor şu an. Önceden kardeşi üst katında oturuyormuş, fakat evlenince merkeze yerleşmiş. O da çalıştığı için çocuklarını bırakacak kimsesi yokmuş. Kapkaranlık ve küçücük bir evin içinde oturuyorlar. Yardım etmek isteyenler bana ulaşırsa çok sevinirim” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST