Antarktika serüveni sona erdi

KALEM Farkıyla...

Antarktika serüveni sona erdi

Antarktika serüveni sona erdi

Çanakkaleli serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen Antarktika serüveninde sona geldi.

Serbest dalış rekortmeni Çanakkaleli Şahika Ercümen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan bilim kampı serüvenini tamamladı.30 gün boyunca Antarktika’da kalarak eksi 40 derecede dalış gerçekleştiren Ercümen kampın bitişi sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Ercümen Antarktika bilim kampının zorluklara rağmen kurulduğunu vurgulayarak geçici bililm üssünün önünde dalışı başarıyla gerçekleştirdiğini kaydetti. Şahika Ercümen açıklamalarının devamında şunları söyledi, “Ülkemizin bayrağını beyaz kıtadadalgalandırmak büyük gurur.Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıuhdesinde, İTU Kutup Araştırmaları Koordinatörlüğünde gerçekleşen seferde ülkemiz vebilim adına önemli bir adım atıldı. Başta Sanayi ve TeknolojiBakanımız Sayın Mustafa Varank olmak üzere emeği geçen herkese vetüm ekibimize teşekkürler. Dilerim Antarktika, yıllar sonra da eldeğmemiş, bilimin ve barışın kıtası olarak kalır”

Ercümen eksi 40 derecede dalış yapmak ile ilgili ise, “Beyazla mavinin buluştuğu kıta Antarktika. Şüphesiz suda yüzen buzdağlarına dalmak en sıradışı dalışlarımdan biriydi” dedi.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST