Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkına akın ettiler

KALEM Farkıyla...

Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkına akın ettiler

Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkına akın ettiler

Çanakkale Belediyesine ait olan 40 farklı aromatik ve tıbbi bitki türlerini barındıran parka vatandaşlar hafta sonu ziyaret etti.

Çanakkale Belediyesinin önemli yatırımları içerisinde yer alan ve kısa süre içerisinde bitirilen Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı, geçtiğimiz hafta Esenler Mahallesi’nde kentlilerin hizmetine girmişti. Havanın da güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar pazar günü Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkını ziyaret etti.Yürüyüş yolları ve oturma alanları ile kentlilerin keyifli zaman geçirebilecekleri parkın içerisinde bölgemizde yetiştirilmeye elverişli olan; ıtır, lavanta, kekik, adaçayı, biberiye, ıhlamur, Bayramiç beyazı gibi 40 farklı aromatik ve tıbbi bitki türü yer alıyor. Park alanında üretilen bitkilerden elde edilecek ürünler işlemlerden geçerek, vatandaşlar ile buluşturulacak. Fide dağıtımlarının da yapılacağı park alanında ileri zamanlarda ürünlerin sergilendiği ve satışlarının yapıldığı tanıtım ve satış ofisinin yapımı da planlanıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST