Arslan RATEM Yönetiminde

KALEM Farkıyla...

Arslan RATEM Yönetiminde

Arslan RATEM Yönetiminde

Çanakkale başta olmak üzere Çan ve Biga bölgelerinde radyo televizyon yayıncılığı yapmakta olan Sadettin Arslan, RATEM yönetim kurulu üyesi seçildi.

Hafta Sonu İstanbul’da yapılan toplantıda Türkiye genelinde toplam 350’ye yakın radyo ve televizyon sahiplerinin katıldığı 9. Genel kurulunda Arslan, ikinci kez yönetime girme başarısını gösterdi. RATEM kurucu başkanı olan Yusuf Gürsoy, bu görevine devam ediyor.

Bilindiği gibi devletin yetkili organları tarafından tek meslek kuruluşu olarak muhatap kabul edilen RATEM, (Radyo, televizyon yayıncıları meslek birliği) yeni yönetimi, öncelikli olarak frekans tahsislerini ihale yapılmadan mevcut yayıncılara tahsil edilmesi, gazetelerde uygulanan resmi ilanlarda olduğu gibi kamu spotlarının ücretli hale gelmesi için çalışmaları sürdürmektedir.

Çanakkale medya gurubu başkanı Sadettin Arslan’ın böylesine ciddiye alınan bir meslek örgütünde, Çanakkale başta olmak üzere Balıkesir bölgesini temsil etmesi yerelden genele giden bir başarı olarak yorumlandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST