Aşı Çanakkale’ye geldi

KALEM Farkıyla...

Aşı Çanakkale’ye geldi

Aşı Çanakkale’ye geldi

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de başlayan Koronavirüs aşılaması, kısa zaman içinde Çanakkale’de de uygulanacak. Öncelikli olarak sağlık çalışanlarına yapılacağı öğrenilen aşılar, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye ulaştı. Şu an için aşıların adedi ve aşılama takvimi ile ilgili net bir bilgi verilmezken Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde aşı odalarının hazırlanmaya başlandığı öğrenildi.
Koronavirüs’le mücadele kapsamında uygulanmaya başlanacak aşılar, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye geldi. Öncelikli olarak sağlık çalışanlarına yapılacağı öğrenilen aşılar, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye ulaştı. Şu an için aşıların adedi ve aşılama takvimi ile ilgili net bir bilgi verilmezken Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde aşı odalarının hazırlanmaya başlandığı öğrenildi.
ÖNCE KAYIT SONRA AŞI
Öte yandan Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtlarının, Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği “aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacağı öğrenildi. Aşı uygulanmadan önce “aşıla” mobil uygulaması üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek ve kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacak.
Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulamanın, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildiği öğrenildi. “Aşıla” uygulaması, telefonlara indirilerek Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Yani aşıdan önce “aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek. Önce kayıt, ardından aşı yapılacak.
“AŞILA” MOBİL UYGULAMASI
Konuyla ilgili detaylı tüm bilgilere “https://asila.saglik.gov.tr” adresinden erişilebilecek. Aşıla mobil uygulaması “https://mobilmarket.saglik.gov.tr” adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek. Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için ise belirtilen ayarlar yapılacak.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST