“Aşı olmayan giremez” noktasına gelmeyelim!

KALEM Farkıyla...

“Aşı olmayan giremez” noktasına gelmeyelim!

“Aşı olmayan giremez” noktasına gelmeyelim!

Kurban Bayramı ve sonrasında yaşanan hareketlilikle birlikte ülke genelinde giderek artan Covid-19 vakaları yeniden kapanmak istemeyen esnafı kara kara düşündürüyor. Bazı illerde işletme sahipleri kapısına “Aşı olmayan giremez!” ibaresi asarken KALEM’e konuşan Çanakkale Kasaplar, Fırıncılar, Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Selahattin İş ise “Durum bu noktaya gelmemeli” dedi ve ekledi: “Yeniden kapanmak istemiyorsak, iş yerlerinin, devlet dairelerinin kapısında ‘aşı olmayan giremez’ yazısını görmek istemiyorsak herkes şimdiden aşısını olmalı.”

Ülke genelinde yeniden yükselişe geçen Koronavirüs vakaları hem vatandaşları hem de yetkilileri tedirgin ediyor. “Yeniden kapanmak” endişesi içindeki çoğu kişi aşı sırasına girerken bilim insanları da hastalığa karşı en etkili çözümün aşı olduğunu vurguluyor.

HALA AŞI OLMAYAN 20 MİLYONDAN FAZLA İNSAN VAR!
Ancak buna rağmen hala aşı olmayan vatandaşların sayısı 20 milyonu geçti. Durum böyle olunca da özellikle yeniden kapanma endişesi olan bazı işletme sahipleri, dükkanının kapısına “Aşı olmayan giremez” ibaresi asmaya başladı.
Bizler de Kalem Gazetesi olarak bu durumu Çanakkale Kasaplar, Fırıncılar, Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Selahattin İş’e sorduk. İş, henüz Çanakkale’de böyle bir duruma rastlanmadığını ve böyle bir yazı asma noktasına gelinmemesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“AŞI OLMAYAN GİREMEZ, YAZISINI GÖRMEK İSTEMİYORSAK…”
“Geçtiğimiz gün Polis Evi’nde de toplantı yok. Artan vakalar, alınacak tedbirler konuşuldu. 4. varyant geliyor deniyor, bu olur mu olmaz mı bilemeyiz ama biz yine de tedbirli davranıyoruz. Açıkçası ben ne olursa olsun iş yerlerinin kapanmasına karşıyım. İnsanlar 3 sefer kapandı, esnaf kan ağlıyor, bunu kimse kaldıramaz artık. Bakıyorum dışarda denetimler yapılıyor sürekli. Oda olarak biz de yapıyoruz, Valilik, Belediye, İl Sağlık Müdürlüğü günde 4 sefer denetim yaptık. Bu süreçte oda olarak esnaflarımıza çok sayıda maske ve dezenfektan dağıttık. Diyeceğim şu ki, yeniden kapanmak istemiyorsak bütün esnaf birbirine sahip çıksın, aşı olmayanlar bir an önce aşısını olsun. Yarın iş yerlerine, devlet dairelerine ‘aşı olmayan giremez’ ibaresi asılmaması için önlemlerimizi şimdiden almamız lazım.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST