“Aslolan temizlemek değil, kirletmemek!” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“Aslolan temizlemek değil, kirletmemek!” (videolu haber)

“Aslolan temizlemek değil, kirletmemek!” (videolu haber)

 

“Dünya Temizlik Günü” etkinliği, tüm dünyada olduğu gibi eş zamanlı olarak Çanakkale’de de gerçekleştirildi. 75. Yıl Parkı’nda Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve çevre derneklerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte el birliği ile atık temizliği yapıldı. Programın ardından daha temiz bir dünya için aslolanın temizlemek değil kirletmemek olduğunu ifade eden Vali Aktaş, “Temiz bir çevrede yaşama hakkı isteyen herkese temiz bir çevrenin oluşması için sorumluluklar ve görevler düşmektedir” dedi.
“Dünya Temizlik Günü” kapsamında tüm dünyada olduğu gibi Çanakkale’de de atık temizliği etkinliği ile Atık toplama etkinliği yapıldı. 75. Yıl Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Yardımcı Mehmet İrfan Mutluay, Koza Gençlik Derneği, Çanakkale Bisiklet Platformu, Çanakkale 1915 İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü, Toplum Destek Derneği, Çanakkale Genç Kızılay, Çanakkale Kızılay İl Temsilciliği, Çanakkale Leo Kulübü ile Gençlik Merkezi Gönüllüleri katıldı.
“ÖNEMLİ OLAN KİRLETMEMEK”
Temizliktense asıl önemli olanın kirletmemek olduğunu vurgulayan Vali İlhami Aktaş, kirlendikten sonra tekrar eski haline getirmenin daha zor olduğunu söyledi. Bütün vatandaşlardan atıklarını çöp kutularına ayrıştırarak atmalarını isteyen Aktaş, “Bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Özellikle pet şişe ve doğada daha uzun süre kalan atıkların rastgele, yol kenarlarına, park yerlerine bırakılmamasını istirham ediyorum. Temiz bir çevrede yaşama hakkı isteyen herkese temiz bir çevrenin oluşması için sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Çevre konusunda daha çok duyarlı olmalı, geri dönüşüm konusunda hassasiyet göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST