Astsubaylar Günü kutlandı

KALEM Farkıyla...

Astsubaylar Günü kutlandı

Astsubaylar Günü kutlandı

Dünya Astsubaylar Günü Cumhuriyet Meydanında yapılan tören ile kutlandı.
Dünya Astsubaylar Günü dün Cumhuriyet Meydanında yapılan tören ile kutlandı. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Çanakkale Şubesi tarafından düzenlenen törene; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Birol Arslan ile çok sayıda davetli katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Atatürk heykelinin önüne TEMAD çelengini sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise TEMAD Şube Başkanı İsmail Erdem gerçekleştirdi. Erdem derneğin faaliyetlerinden bahsederek şunları söyledi, “Kara, Hava, Deniz ve Jandarma Genel Komutanlığında görev yaptıktan sonra emekli olan astsubaylar ve eşleri bir araya gelerek 1983 tarihinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğini kurmuşlardır. Derneğimizin genel merkezi Ankara’da olup, genel merkeze bağlı 97 şubesi vardır. Genel üye sayısı 29 bin 500’dür. Çanakkale Emekli Astsubaylar Derneği ise 10 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuş olup 850 üye ile faaliyetini sürdürmektedir. Derneğimizin kuruluş amacı; Atatürk devrimlerini ve ilkelerini savunmak, yapılacak her türlü çalışmaya maddi ve manevi destek sağlamak, üyeler için yurt içi ve yurt dışı geziler tertip etmek ve çeşitli konularda konferanslar düzenlemek” şeklinde konuştu. Erdem konuşmasının sonunda ise astsubayların kendilerine düşen görevi başarı ile yerine getirmeye her zaman hazır olduklarını ifade etti.
Program halk oyunları ve Mehteran Takımının gösterisi ile sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST