Atalık tohumların ürünleri Çanakkaleliler ile buluşacak (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Atalık tohumların ürünleri Çanakkaleliler ile buluşacak (videolu haber)

Atalık tohumların ürünleri Çanakkaleliler ile buluşacak (videolu haber)

Çanakkale Belediyesine ait Tohum Sandığında atalık tohumlardan ekilen ürünler Çanakkaleliler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığında ekilen atalık tohumlar ürünlerini vermek için geri sayıma başladı. Belediye tarafından paylaşılan videoda Çanakkale Belediyesi personeli Zeynep Doğru yaptığı açıklamada, “Bugün yapmış olduğumuz pereseleri toprak ile buluşturduk. Atalık tohumlarımızı kıştan beri ekiyoruz. İlk önce tohum olarak perese yaptık. Ondan sonra onları viyollere alıp büyütmeye uğraşıyoruz. Zamanı gelince de toprak ile buluşturduk. Çeşit çeşit patlıcanlarımız var. Tombik patlıcan, mor patlıcan, pembe domates, kırmızı domates, biber, bamya hepsinden bulunduruyoruz. Çanakkale halkımız ile buluşturacağız bunları” ifadelerini kullandı. Belediye sosyal medya hesabından ise bu videoyu, “Yerel Tohumlarımızdan yetiştirdiğimiz sebze fideleri belediyemize ait arazilerde toprakla buluşuyor. İyi tarım uygulamalarıyla yetişecek sebzeler kentlilerimiz ile buluşacak” diyerek paylaştı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST