Ata’m Kreş’in ikinci şubesi açılıyor

KALEM Farkıyla...

Ata’m Kreş’in ikinci şubesi açılıyor

Ata’m Kreş’in ikinci şubesi açılıyor

Çanakkale Belediyesi çocuklar için yatırımlarına devam ediyor.

İlki geçtiğimiz yıl açılan Ata’m Kreş’in büyük talep görmesiyle kentte ikinci bir kreş için de yapım süreci hızla devam ediyor. Okul öncesi eğitimin insan gelişiminde oynadığı kritik rolün farkında olan Çanakkale Belediyesi, bu kapsamda Barbaros Mahallesi’ndeki kreş binası için de çalışmalarını sürdürüyor.

Kendilerini evlerinde hissedecekler
Portakal Sokak ile Osman Hamdi Bey Caddesi’nin kesişiminde bulunan alanda projelendirilen Barbaros Kreşi’nde çocuklarımız için her şey düşünüldü. Çocukların keyif alabileceği, kendilerini rahat ve evlerinde hissedebilecekleri bir tasarım oluşturuldu. Bu doğrultuda toplam 9 adet sınıfı bulunacak kreş binasında tasarım olarak çocukların psikolojilerine olumlu yönde katkı sunacak tonlarda renkli dış cephe kaplamaları ve organik formlarda cephe elemanları kullanıldı. Proje konsepti olarak her bir sınıfın içinde asma kat planlanırken, bu asma katlarda çocukların uyuma alanları, merdivenin altında da tuvalet ve ufak mutfak nişi düşünüldü. Asma kattan sınıfa inmeyi daha eğlenceli hale getirmek amacıyla her bir sınıfa kaydırak yerleştirildi.

Minikler doğayla iç içe olacak
Her bir sınıf dışarıda bahçe alanına, içeride de ortak etkinlik alanına açılırken, öğrencilerin sınıflarından çıktıklarında ayaklarını doğrudan yeşil alana basabilecekleri doğal bir peyzaj alanı tasarlandı. Her bir sınıfın özel olarak açıldığı bu bahçe alanları çocukların hem bireysel olarak hem de grup olarak yapacakları etkinlik alanlarına yeterli kapasitede planlandı. Peyzaj alanında çocukların rahatça koşabilecekleri yeşil alanlara ek olarak kendi ürünleri yetiştirebilecekleri tarım alanı ve tamamen doğal malzemeden üretilmiş tematik oyun grupları bulunacak. Toplamda bodrum ve zemin kat olmak üzere iki katlı tasarlanan kreş binası içerisinde 4 adet tematik atölye, kış bahçeleri, yemekhane, ortak etkinlik alanları ve diğer gerekli idari ve sistematik birimler bulunuyor.

Öte yandan Çocukların zihinsel, duygusal, bedensel ve sosyal gelişimlerine katkı verilmesinin hedeflendiği Barbaros Kreşi’nin inşaat faaliyetleri devam ederken, 2018 yılı Kasım ayı içerisinde hizmet vermesi planlanıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST