Ata’nın izinde:Çanakkale’den Samsun’a… (Video)

KALEM Farkıyla...

Ata’nın izinde:Çanakkale’den Samsun’a… (Video)

Ata’nın izinde:Çanakkale’den Samsun’a… (Video)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkale Bisiklet Platformu’nun(ÇABİP) düzenlediği “Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde” Samsun Turu startı Troya Atı önünden verildi. ÇABİP’in 8 gönüllüsü 10 günde bin 100 kilometre yol kat ederek Samsun’a ulaşacak.

ÇABİP’in 8 gönüllüsü, Şehitler Diyarı Çanakkale’den kurtuluş savaşının meşalesinin yakıldığı Samsun’a bisiklet turu gerçekleştiriyor. “Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde” ismiyle düzenlenen turun startı dün Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından verildi. Kordondan pedal çevirmeye başlayan 8 gönüllü, 10 günlük bir yolculuğun ve bin 100 kilometrelik bir mesafenin ardından Samsun’a ulaşacak.

Bisikletçilerin uğurlandığı törene Vali İlhami Aktaş’ın dışında Çanakkale Belediye Başkan Vekili Birten Sarıbaş, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllüleri, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Samsun’a giden Çanakkale Bisiklet Platformu gönüllülerine hayırlı yolculuklar dileyen Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde Bisiklet turunun gerçekleştirilmesinde katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “9 Mayıs – 19 Mayıs 2022 tarihlerinde ise Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde – Samsun turu kapsamında gönüllülerimizden Berfin Bulut, Kazim Uzun, Ahmet Fahir Dediler, Can Düzdaş, Kerem Özpınar, Tugay Çerezci, Buğra Yiğit ve Doğancan Çetin 10 günde Kurtuluş Yolu’nun da bulunduğu güzergâhtan 1,050 kilometre pedallayarak Samsun’a ulaşacaklardır” ifadeleri yer aldı.

ÇABİP’ten Doğancan Çetin ise tur öncesi heyecanını şu sözlerle paylaştı: “10 günde Bin 100 kilometre yol yaparak, Samsun’a pedallanacak. Bu turun amacı bisiklet kültürünü ve ulaşımı için farkındalık oluşturmak. Bu turun aslında gerçekleşme amacı Çanakkale-Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de saygı ve minnetlerini iletmek için turu gerçekleştiriyoruz. Herkese destek oldukları için teşekkür ediyoruz”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST