Atikhisar Barajının etrafı temizlendi

KALEM Farkıyla...

Atikhisar Barajının etrafı temizlendi

Atikhisar Barajının etrafı temizlendi

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile Atikhisar Barajı etrafını temizledi. Gerçekleştirilen temizlik etkinliğine; Atikhisar Baraj Gölü çevresinde çevre temizliği ve çöp toplama etkinliğine; Vali İlhami Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcısı Celil Sezgin, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği Müdürü Aysun Kavcar, Suez Çanakkale Müdürü Metin Suadiyeli, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi Liderleri ve Gönüllüleri, Suez- Çanakkale çalışanları, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği çalışanları ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri katıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önderliğinde yapılan temizlik çalışması sonrası yaptığı açıklamada, “Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında kentimizin tek içme suyu kaynağı Atikhisar Barajında buluşarak sıfır atık, kirletmemek, doğaya saygının önemi üzerine bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinlik maalesef insan kaynaklı, gelişigüzel çevreye atılmış atıkları toplamak üzerineydi” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST