Avrupa Şampiyonası’na vize aldı

KALEM Farkıyla...

Avrupa Şampiyonası’na vize aldı

Avrupa Şampiyonası’na vize aldı

Çanakkale’mizin başarılı taekwondocusu Zeynep Taşkın, yoğun bir çalışma ile çoğu maçlarını nakavt olmak kaydıyla 6 maç alarak Avrupa şampiyonasına katılma vizesi almayı başardı.

04-06 Ekim 2019 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan Gençler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na Türk Milli takımını temsilen katılacak olan sporcumuz Zeynep, İspanya’da ülkemizi ve Çanakkale’mizi en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi, Milli Takım ve Anafartalar Spor Kulübü Antrenörü Hasan Altunışık, “Sporcum Zeynep Taskın’ın almış olduğu bu büyük başarı, sporcumuza Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na katılma vizesini aldırdı. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Yıldızlarda Avrupa şampiyonu olmuştu şimdi daha zorlu, bir üst kategori olan gençler de de başarısını devam ettirmek istiyor. Zeynep’in teknik bilgisi ve maç zekâsı ortada, bu yeteneği ile başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmakta. Benimde bu yüzden Uluslararası ve Avrupa şampiyonalarında şampiyonluklar alarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı konusunda kendisine güvenim tamdır. Çanakkale taekwondosunun gelişmesi ve başarılı olması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Bu şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu sporun temeli olan minik ve yıldız sporcularımız yarınların Avrupa ve olimpiyat şampiyonları olma aşamasında gayret gösterecekler. Bende il temsilcisi olarak onlara iyi bir ortam sunmak ve onların daha iyi ortamda spor yapabilmeleri için yetkili kişi ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağız. Aldığımız başarılar, sporcularımıza imkân verildikten sonra ve desteklendiklerinde, ne kadar büyük başarılara imza atabileceklerinin teminatıdır. Çanakkale kamu kurum ve kuruluşlarından, özel sektöründen Taekwondo da ve hatta her sporda Çanakkale’de adını duyuran başarılı sporcularımıza yardım ve desteklerini esirgememelerini diliyoruz. Ben sporcumuz Zeynep Taşkını bir kez daha tebrik ediyor, kendilerinden derecelerine derece katarak daha büyük başarılar beklediğimizi ifade etmek istiyorum.Ayrıca bizlerin yanında olan her zaman Taekwondo sporuna ve sporcularına destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp müdürümüze çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST