Avukata saldırıya barodan sert tepki

KALEM Farkıyla...

Avukata saldırıya barodan sert tepki

Avukata saldırıya barodan sert tepki

Gelibolu’da bir avukata yapılan saldırı sonrası Çanakkale Barosu sert tepki gösterdi.

 

Gelibolu’da geçtiğimiz hafta Avukat Zafer Kemerliler bürosunda bıçaklı saldırıya uğradı. Şüphelinin tutuklandığı olay ile ilgili Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan sert tepki gösterdi. Şarlan yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Avukatlar, görevlerini ifa ederken kamu görevlisi sayılırlar. Avukatlar hiçbir dava dosyasının da tarafı değildir, sadece yaptıkları görev ile vatandaşa vekil sıfatı ile hukuki hizmet sunarlar. Avukatlar hukuki hizmet sundukları dava ile özdeşleştirilmemelidir. Avukatlara karşı yapılan menfur saldırılara karşı asla boyun eğmeyecek ve sessiz kalmayacağız. Meslektaşımız Av. Zafer Kemerliler’e yapılan menfur saldırıyı kınıyor, kendisine bir kez daha geçmiş olsun diyor, saldırganın öncelikle 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 57. maddesi dikkate alınarak, en ağır şekilde cezalandırılmasını sağlamak için yargılamanın başından sonuna kadar Çanakkale Barosu olarak sürecin sıkı takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. “

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST