Aydın genel merkez önünde eylem yapacak

KALEM Farkıyla...

Aydın genel merkez önünde eylem yapacak

Aydın genel merkez önünde eylem yapacak

“Muharrem Erkek’ten korkmuyorum”
CHP’ye dönüş için yaptığı başvurusunun CHP Genel Başkan Yardımcısı tarafından engel olunduğunu belirten Ümran Aydın bugün Ankara’ya giderek CHP Genel Merkezi önünde eylem yapacak.

CHP’den üyeliği geçtiğimiz yıl iptal edilen CHP Çan eski İlçe başkanı Avukat Ümran Aydın yeniden partiye üyeliği için başvurdu, ancak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek tarafından üyelik başvurusuna engel olunduğunu öğrendi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Aydın CHP Genel merkezi önünde oturma eylemine başlayacağını duyurdu. Bu sabah saat 07.00’da uçağın ineceğini belirten Aydın uçaktan iner inmez merkez önünde soluğunu alacağını belirtti. Erkek’in kendisini rakip olarak gördüğü ve Bülent Öz ile birlikte çok sıkı bir ittifak yürüttüğünü belirten Aydın, “Muharrem Erkek’ten korkacak değilim. Burada çalışıyoruz emek veriyoruz sahada ama ‘Partiye kimse gelmesin’ demek, çalışırken iyi ama ondan sonra git. Benim üye olup olmayacağımın kararı Muharrem Erkek’e ait değil” dedi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Aydın sosyal medya hesabından ise eyleme başlayacağını şu sözlerle duyurdu, “Partime geri dönüş için yapmış olduğum üyelik başvuruma, Genel Başkan Yardımcımız @Muharrem Erkek’in engel olduğunu ve özel not düştüğünü üzülerek öğrendim. Bu nedenle yarın duruşmalarımı ayarlayacak ve cumartesi günü partimiz genel merkezi önünde oturma eylemine başlayacağım. İlçemde belediyeyi kazanmanın mükafatının neden bu olduğunu ve neden üyeliğime engel olunduğunu; hem bana hem de kamuoyuna açıklayana kadar da #eylemimi bitirmeyeceğim”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST