Bağımlılığa sıfır tolerans

KALEM Farkıyla...

Bağımlılığa sıfır tolerans

Bağımlılığa sıfır tolerans

Bağımlılıklar Mücadele İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali İlhami Aktaş bağımlılık konusuna sıfır tolerans ile yaklaştıklarını belirtti.
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2022 Yılı Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Okan tarafından 2021 yılı bağımlılıkla mücadele faaliyet planın gerçekleşme oranları ve yapılan çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu tarafındansa Biga İlçesi’nde yapılan Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve faaliyetler anlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kartal tarafından İl Emniyet müdürlüğünün Çanakkale il genelinde uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar, faaliyetler, yapılan operasyonlar, gerçekleştirilen eğitim ve denetim faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Bağımlılık hususuna sıfır toleransla yaklaştıklarını ifade eden Vali İlhami Aktaş, bağımlılık yapan maddeler ile mücadele ederek geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm toplumu bağımlılıktan korumak için vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş birliği ve uyum içinde faaliyetlerin devam edeceğini belirtti. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı; bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem önerisi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesi ile son buldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST