Bakan Ersoy Gelibolu’da anı dalışı yaptı

KALEM Farkıyla...

Bakan Ersoy Gelibolu’da anı dalışı yaptı

Bakan Ersoy Gelibolu’da anı dalışı yaptı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamındaki etkinliklerde Bakan Mehmet Nuri Ersoy Gelibolu Tarihi Sualtı Parkında anı dalışı yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Gelibolu Tarihi Sualtı Parkında anıl dalışına katıldı. Bakan Ersoy burada festival ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ayın 16’sında başlayan festival çok yoğun devam etti. Etkinliklere çok büyük katılım oldu, bu da bizi oldukça sevindirdi. Dünkü etkinliğe 35 bine yakın insan Çanakkale’de katılmış. Birçok etkinliğimize 25 bin, 20 bin, 10 bin gibi yüksek katılımlar oldu. Özellikle Çanakkale’de bu festivalin tarihini belirlerken Alan Başkanlığı ile konuşmuştuk. Hem sezonun uzaması için hem de esnafın turizmcinin sezonu uzatarak sezonu 12 aya yayma çalışmalarımız var tüm sektörlerde. Burada özellikle bu tarihi seçmiştik ve sonucunu da olumlu aldık. Gayet de başarılı oldu. Herkes çok mutlu oldu” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST