Bakan Karaismailoğlu’ndan tepki çeken “Köprü” paylaşımı

KALEM Farkıyla...

Bakan Karaismailoğlu’ndan tepki çeken “Köprü” paylaşımı

Bakan Karaismailoğlu’ndan tepki çeken “Köprü” paylaşımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı tamamlanmak üzere olan 1915 Çanakkale Köprüsü’yle ilgili çok tartışılan bir tweet attı. Köprünün fotoğrafını paylaşarak “Bir heykel değil ama…” ifadelerini kullanan Karaismailoğlu’na, çok sayıda kullanıcı Atatürk göndermesi yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

2022’nin 18 Mart’ında açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde sona yaklaşılıyor. Köprü’nün geçtiğimiz gün son tabliye bloğunun sevkiyatı da tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yapımı bitmek üzere olan Köprü’yle ilgili sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Bakan Karaismailoğlu, paylaşımına “Bir heykel değil ama…” notunu düşünce ise sosyal medya karıştı.
Çok sayıda kullanıcı Bakan’ın bu sözlerinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir gönderme olduğunu ifade ederek Twitter üzerinden tepkilerini paylaştı. İşte onlardan bazıları;

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST