Baldızının eşyalarını, yangın mağduruna bağışlayacak

KALEM Farkıyla...

Baldızının eşyalarını, yangın mağduruna bağışlayacak

Baldızının eşyalarını, yangın mağduruna bağışlayacak

Çanakkale’nin eski belediye başkanlarından 22. Dönem Milletvekili İsmail Özay, toplum olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde herkese örnek olacak duyarlı bir davranışa imza attı. Özay, geçen hafta Cevatpaşa’da çıkan bir yangının söndürme çalışmaları esnasında eşyaları kullanılamaz hale gelen bir vatandaşa, üzücü bir olay sonucu kaybettiği baldızı Nilgün Akman Sümer ve eşi Süha Sümer’in eşyalarını bağışlamaya hazırlanıyor.
Geçtiğimiz hafta Cevatpaşa Mahallesi 2. Bahçe Sokak’ta bulunan 4 katlı Turgay Apartmanı’nın çatı katında çıkan yangının söndürme çalışmaları esnasında alt katta yaşayan bir kadının evi ciddi ölçüde zarar gördü. Eşyaları kullanılamaz hale gelen kadının sesini ise Çanakkale’nin eski belediye başkanlarından 22. Dönem Milletvekili İsmail Özay duydu. Geçtiğimiz haftalarda üzücü bir olayla baldızını ve baldızının eşini kaybeden Özay’ın, baldızına ait eşyaları yangından zarar gören kadına bağışlamak istediği ortaya çıktı.
Edindiğimiz duyumun ardından ise İsmail Özay’a ulaşarak konunun doğruluğunu sorduk. Özay, gazetemize yaptığı açıklamada, olayı doğrulayarak “Evet, böyle bir düşüncemiz var ama hukuksal form bitmeden buna tek başımıza karar veremiyoruz. Eşinin varisleriyle de görüştükten sonra ortaya çıkacak hukuksal sonuca göre adım atmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Bu tip şeylerin gizli kalması taraftarayım ancak sizin haberciliğinize de müdahale edemem, karar sizin.”
Bizler de kendisinin hoşgörüsüne sığınarak yaşananları haberleştirmek ve ülke olarak geçtiğimiz zor günlerde güzel bir toplumsal dayanışmaya imza atan İsmail Özay’ın bu ‘örnek düşüncesini’ sizlerle paylaşmak istedik.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST