Balıkçı barınaklarının sorunları çok!

KALEM Farkıyla...

Balıkçı barınaklarının sorunları çok!

Balıkçı barınaklarının sorunları çok!

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ başkanlığında Balıkçı Barınaklarının sorunlarının ele alındığı değerlendirme toplantısı İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Çanakkale’de bulunan balıkçı barınaklarının sorunları geçtiğimiz gün yapılan toplantı ile ele alındı. Toplantıya; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı IV. Bölge Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Müdürlüğü, Çanakkale Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yetkililer katıldı. Toplantıda açıklamalarda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ şunları söyledi, “İlimiz 671 km’lik sahil şeridine sahip olup, Ege ve Marmara denizi, Çanakkale Boğazı, Saroz ve Edremit körfezi, Bozcaada ve Gökçeada’dan oluşan geniş av sahalarına sahiptir. Çanakkale il genelinde toplam 814 adet Ruhsatlı balıkçı gemisi bulunmakta olup, Gerçek Kişi Ruhsat Tezkeresine sahip 6.300 kişi balıkçılık yapmaktadır. Buna ek olarak amatör balıkçılıkta yaygın olarak yapılmaktadır. İlimizde 25 adet Balıkçı Barınağı bulunmaktadır” dedi. İlimizdeki balıkçı barınaklarında Üst ve Altyapı eksikliklerinin ivedilikle giderilmesi amacıyla İlgili Kamu kurum ve kuruluşlarının koordinasyonu ile bu sorunların çözümüne ilişkin; Tarihi Alan ve Milli Parklar sınırlarında kalan Balıkçı Barınakları için ayrıca toplantı yapılmasının ve diğer balıkçı barınakları ile ilgili çalışmalarda hızlanmalıdır” dedi.
Toplantıda balıkçı barınaklarına ilişkin sorunlar tek tek ele alınarak sorunların çözümüne ilişkin yol haritasının oluşturulmasının ardından toplantı sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST