Barış’ı “Abrek” de aramaya başladı

KALEM Farkıyla...

Barış’ı “Abrek” de aramaya başladı

Barış’ı “Abrek” de aramaya başladı

Ezine’de 2 Şubat Cumartesi günü Akköy Geçidi mevkiinde araçla dereye düşerek kaybolan öğrencilerden Barış Kurt’u arama çalışmalarında, Türkiye’de sadece 7 tane bulunan kadavra köpeği “Abrek” de yer almaya başladı.

2 Şubat Cumartesi günü, Ezine ilçesinde Akköy Geçidi mevkiinde araçla dereye düşerek kaybolan öğrencilerden Ferhat Çil, Batuhan Kızıl ve Mehmet Yalçın’ın cansız bedenlerine ulaşılmıştı ancak araçta bulunduğu iddia edilen Barış Kurt ile ilgili herhangi bir ize rastlanmamıştı. Barış’ı arama çalışmaları ise hala devam ediyor. Arama çalışmaları kapsamında Türkiye’de sadece 7 tane bulunan kadavra köpeklerinden biri olan AFAD personeli Abrek adlı köpek de çalışmalara katıldı. Abrek, arama çalışmalarına Samsun’dan gelerek katıldı.

Sivil organizasyonlardan, kriminal askeri ve polis birimlerine kadar birçok farklı alanlarda kullanılan kadavra köpekleri, özellikle Yugoslavya’nın dağılmasının ardından yaşanan savaş sonrası toplu mezarların bulunmasında, kayıp insanların yerinin tespit edilmesinde, Afrika’da yaşanan kabile kıyımları sonrası cesetlerin yerlerinin tespitinde görev yaptılar. Kadavra köpekleri günümüzde kaybolma, cinayet ve afet sonrası vakalarda dünyanın her yerinde kullanılıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST