“Basının önündeki tüm engelleri kaldıracağız”

KALEM Farkıyla...

“Basının önündeki tüm engelleri kaldıracağız”

“Basının önündeki tüm engelleri kaldıracağız”

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, Dünya Basın Özgürlüğü Günü sebebiyle açıklamalarda bulundu. Karaca, “Biz DEVA Partisi olarak basın özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldıracağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde açıklamalarda bulundu. Karaca, şöyle dedi: “Basın özgürlüğü, demokrasinin temel taşlarından ve güvencelerinden birini oluşturur, özgür ve çoğulcu bir kamuoyunun oluşumunu sağlar. Basının özgürlüğünün doğrudan ya da dolaylı olarak kısıtlanması, insan haklarına dayalı demokratik hukuk devleti ilkesine aykırıdır. Biz DEVA Partisi olarak basın özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldıracağımızın sözünü veriyoruz. Basının görevini bağımsız bir şekilde endişe duymadan yerine getirebildiği güvenli ve çoğulcu bir ortam oluşturacağız. Başta Çanakkale’mizde görev yapan medya çalışanları olmak üzere ülkemizde ve dünyada bu görevi dürüstçe yerine getiren tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü yürekten kutlarım.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST